Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama;  Bu yazımızda Turkcell’den taahhütlü cihaz alan, hat sahibi olan kişiler için Turkcell Taahhüt cayma bedeli sorgulama, ödenmez ise neler olabileceğinden bahsedeceğiz. Turkcell cayma bedeli hesaplama da yazımız içerisinde yer alacak. Türkiye’nin sayılı operatörlerinde olan Turkcell, taahhüt üzerinden birçok hizmet vermekte. Birçok kullanıcı da Turkcell taahhüt cayma durumunda neler olacağını merak ediyor. İşter tüm detaylar.

Taahhüt yapmak kimi zaman ağır sonuçları olsa da bir kampanya içindir. Normalde fiyatı yüksek olan bir ürünü daha uyguna almanıza sebep olur. Bu uygunluk kimi zaman fiyat üzerinden olurken kimi zaman da ödeme planı üzerine olur. Örneğin cihazlar için yapılan taahhütler ödeme kolaylığı üzerinedir. Kişiler yüksek ücretli telefonları almak için bu yöntemi seçer. Faturaya ek olarak yansıtılan telefon taksidi en çok taahhüt yapılan konudur. Bunun en büyük sebebi ise ülkemizde cep telefonlarına taksit uygulanmamasıdır.

Taahhütlü cihaz veya tarife aldıktan sonra ne olur? Turkcell taahhüt cayma bedeli size ne kadar yansır? İndirim ile alakalı olan bu konuya bir başlık altında yanıt vereceğiz.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama

İçinde bulunduğunuz cihaz sözleşmesi veya tarife taahüt durumunun ne zaman sona ereceğini öğrenmek için çeşitli yollar bulunuyor. İşte Turkcell Taahhüt Sorgulama yöntemleri:

  • Konumunuza en yakın Turkcell bayisine giderek cihaz kampanyanız veya tarifeniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Taahhüt bozma için ne kadar ödeyeceğinizi, neler yapmanız gerektiğini de detaylıca öğrenirsiniz.
  • Müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz. 532 veya 0532 532 0000 numaraları üzerinden Turkcell Müşteri hizmetlerine direk bağlanma yaparak sorularınızı sorabilirsiniz.
  • Tarifenizin bitişi ile alakalı bilgi için bir başka yöntem ise SMS bilgilendirmesidir. TARIFE yazıp 2222’ye mesaj gönderdiğinizde tarife detaylarınız size iletilir.
  • Turkcell.com.tr  sitesi üzerindeki onlline işlemler kısmından taahhüt sorgulayabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifre almak için sitede bulunan adımları takip edin.
  • Turkcell Dijital Operatör üzerinden tarife ve cihaz kampanyası ile ilgili detayları görüntüleyebilirsiniz. Android ve iOS platformunda kullanılan uygulamayı App marketiniz üzerinden indirin.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesap

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama

Kullandığınız tarifeyi sonlandırmak veya aldığınız cihaz kampanyasından çıkmak istediğinizde imzaladığınız sözleşme gereği bazı maddi yaptırımlar ile karşılaşırsınız. Tahhüt cayma bedeli sorgulama sonlandırmadan önce yapılmalıdır. Aksi takdirde sizi çok şaşırtacak meblağlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun olmaması için aşağıdaki içerikleri dikkatlice okuyun.

Turkcell müşteri hizmetlerini arayın ve müşteri temsilcisinden konu hakkında bilgi talep edin. Sistemden kontrol sağlayan temsilci detaylı şekilde cayma bedeli ve gelecek faturanın miktarını size iletecektir. Aynı şekilde Turkcell web sitesi veya Turkcell Dijital Operatör üzerinden de bu ücretleri görüntüleyebilirsiniz. İki platformda da bulunan “Paketlerim ve Tarifelerim” menüsü gerekli bilgileri sağlayacaktır.

Tüm bunların dışında hızlıca bir hesap yapmak isterseniz elinize kağı kalemi alın, işte yöntem:

  • İlk önce tarifenin indirimsiz fiyatını yazın.
  • Daha sonra indirimli fiyatı indirimsiz fiyattan çıkarın.
  • Elde edeceğiniz sonuç indirim tutarı olup tarifeyi kullanım süreniz ile çarpın.
  • Son olarak çıkan ise tahhüt cayma bedeli. Bu bedel tam bedel değildir. Yaklaşık olarak bir fiyat verir. Kurumun uygulayacağı ücretler yok sayılarak hesap yapılmış olur.

Eğer kağıt kalem hesabı üzerinden direkt olarak iptal yapacaksanız aceleci davranmayın. Turkcell’in yansıtacağı ücretler içerisinde farklı kalemler de bulunabilir. En net fiyat için müşteri temsilicisine bağlanın. Daha sonrası için net bir veri elde edebilirsiniz.

 

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplaması

Turkcell tahhüt bozma veya cayma için ödenecek tutarın kaba taslak hesabı yukarıda mevcut. Fakat bu işin bir de kurum tarafında yapılması var. Hesaplama yapılırken birden fazla detay mevcut. Size verilen tüm indirimlere ek olarak vergi, var ise cihaz ücreti ve hizmet bedeli istenebilir. Kimi sözleşmelerde taahhüt bozma üzerine ceza da bulunur. Bunun için imzaladığınız sözleşmeyi detaylıca okumanız gerekir.

Cayma Bedeli Ödenmezse Ne Olur ?

Birçok kullanıcı bu konu üzerinden mağdur edildiği izlenimine katılır. Bu sebeple taahhüt mantığını iyi kavramalısınız. Taahhütlü fiyatların tümü belirli bir yük karşılığında verilir. Bir sözleşme mevcuttur. Kişilerin bu sözleşe üzerinden mağdur olmaması gerekir. Turkcell mağdur olmamak için sözleşmede açıkça yaptırımlardan bahseder. Bu sebeple Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve ödemesi konusunda hassas davranmaya özen gösterin.

Eğer başka bir operatöre geçmeniz ya da faturalı hattı kullanmak istemediğinizde cayma bedelini de yok sayarsanız bazı yaptırımlar ile karşılaşırsınız. Cayma bedeli bir sonraki faturada toplu olarak size iletileceği gibi en basitinden fatura ödemediğinizde olacaklar gerçekleşir. İlk aşamada fazi uygulanır. Bunun deva etmesi halinde ise Turkcell tarafından yasal işlemler başlatmaya kadar gider. Bu sebeple cayma bedelini ödemek oldukça önemli.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.